Mauricius 2018

Mauricius stále stejný a přitom jiný

Vydáno 17. 12. 2017

Na Seychelách nenaleznete megalomanské hotely panelákového typu. Seychlely mají resorty nepřevyšující vegetaci. Hospodářství je závislé zejména na luxusním cestovním ruchu což se odráží i v ceně.

Mauricius 2018

Volba letecké společnosti je jasná, Emirates, není co řešit. Tedy až na obsazenost. Ukazuje se, že ekonomická třída je plná, a proto padá volba na business. Nevím, zda budeme chtít po této volbě ještě létat jinak. Pohodlí na nohy a vlastní prostor je nesporný. Pro první let s dětmi jsme si vybrali místa na středu kde se dá na A380 děti držet za ruce. Kubíkovi (7 let) svítí očíčka jak žárovky a neví co dřív zkoušet za čudlíky. Je potichounku, musí vše vyzkoušet, to samé i Veronika (10 let). Po chvíli, kdy se trochu zaberou do pohádek nebo do her, se my po startu můžeme projít na bar a strávit nějaký se sklenkou. Super je, že nemusíte sedět a máte volnost pohybu. Tedy jen do prvních malých turbulencí, kdy jsme šli za dětmi (zpět z baru). Večeři jsme si vychutnali, jen mi Verunka ujídala. Už jí nebudu objednávat dětské jídlo. Kubovi však varianta vyhovuje a jsme rádi, že něco i sní. Upřímně z tohoto letu se nám ani nechce vystupovat.

Další dvě noci máme v hotelu The Revenala Attitude. Je to sice také větší komplex, ale s moc pěknou zahradou a poklidnou říčkou vedle sebe. Pláž ač užší, tak lepší pro děti, neboť písek je jemnější než u Meridienu a v podstatě bez úlomků korálů. Kuba s Verčou hrabou díru a staví si zákop. Ani dětem nemusím dávat boty do vody. Nevýhodou, jenž ale někomu nemusí vůbec vadit, je více lehátek na menším místě. Restaurace odpovídají, jen umístění většiny z nich na jednom místě trochu smývá jejich rozdíly. Chápeme ale, že vzhledem k tvaru pozemku (užší pláž a z boku říčka) to nijak jinak moc řešit nešlo a že v daném prostoru je vše navržené tak dobře, jak jen to šlo. Pokud by člověk chtěl jinou atmosféru, tak je tu totálně klidná restaurace Riviera, jak název napovídá přímo na pontonu na řece. Nebo pak restaurace na pláži, ze které je možné pozorovat nádherný západ slunce. Pokoje tak jako i další věci v Revenala jsou zařízeny v Mauricijském stylu (tak jak místní žijí). Cesta podél říčky vybízí ke klidné procházce, hraví tvorové (jako naše děti) si tu při ní mohou zahrát i velké zahradní šachy (pro úplnost druhé šachy jsou v zahradě mezi bazénem a pláží).

Autor: Karel Gott


Nahoru