Maurícius

Klenot Indického oceánu
Chci se vydat na Mauricius

Maurícius je klenotom Indického oceánu. Ostrov Mauritius s usmievavými ľuďmi je ideálnym miestom pre exotickú dovolenku. Na Mauríciu si prídu na svoje zamilované dvojice, rodiny s deťmi aj vášniví golfisti. Čakajú na vás tyrkysové zátoky, biely piesok, svieže záhrady. Maurícius je tropický raj plný farieb a vôní. Dovolenku zostavenú presne pre Vás môžete stráviť na jednom mieste, či zvoliť kombináciu severu a juhu ostrova, alebo zakomponovať susedný ostrov Reunion. Na Mauritiu sa nikdy nebudete nudiť a tak ako my, sa tam budete radi vracať.

 

HLAVNÁ SEZÓNA
september – máj
červen – srpen pro aktivní jedince (jeden den koupání, druhý den výlety či sport)
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 12 hodin
cena letenky začíná na 18.000,–Kč
DELEGÁT
česky hovořící přímo na Mauriciu
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
není vízová povinnost
pas musí být platný ještě 3 měsíce po návratu
ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny (+3 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Mauritius je nádherný ostrov rozprestierajúci sa v Indickom oceáne 800km východne od ostrova Madagaskar. Maurícius je pôvodom vulkanický ostrov, je 58km dlhý a 47km široký. Vládne tu tropické podnebie a teplota mora dosahuje až 27° C.

Dohromady žije na ostrove necelých 1,3 milióna obyvateľov. Väčšina z nich je indického pôvodu, zbytok tvoria kreoli a obyvatelia s európskymi koreňmi. Dominantným náboženstvom je hinduizmus, ku ktorému sa hlási takmer polovica obyvateľstva. Asi tretina populácie vyznáva kresťanstvo a 16% obyvateľstva sú moslimovia.

Aj napriek tomu, že väčšina obyvateľstva hovorí kreolsky, úradným jazykom je angličtina. Na ostrovoch sa dá dohovoriť aj po francúzsky. Hlavným mestom krajiny je Port Louis so 150 tisíc obyvateľmi.

Vďaka bohatej koloniálnej minulosti a veľkému prílivu prisťahovalcov v priebehu 20. storočia je dnes Maurícius zaujímavou zmesou rôznych kultúr a náboženstiev. Svoje prvky tu už po desaťročia miešajú ázijské, arabské, africké a európske kultúry. V súčasnosti je Maurícius kľudnou, multikultúrnou zemou so stabilnou politickou situáciou.

Zilwa Attitude ****

Mladí novomanželé i rodiny s dětmi zde najdou co hledají. Jde o resort postavený v roce 2013 s velice pozvolnými plážemi.

7 nocí v dvoulůžkovém Superior pokoji s polopenzí + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-30.11.2020 při rezervaci do 31.10. (pro pobyt 1.12.-20.12.2020 je pak cena 42.010,-Kč). Možnost objednat All Inklusive 7.630,-Kč os. pobyt. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

43.760,-Kč os. polopenze

RIU Creole ****

Resort vhodný pro rodiny s dětmi, hledající levnější pobyt rovnou s All Inklusive.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Lateral Seaview s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-23.12.2020 při rezervaci do 15.8.2020. Dítě do 12-ti zdarma, platí pouze letenku. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. 
36.830,-Kč os. All Inklusive

Shanti Maurice *****/*

Jeden z nejkrásnějších resortů na Mauriciu, který leží na jihu ostrova. Má nádhernou pláž a velmi zajímavý autentický koncept.

Dinarobin Beachcomber *****/*

Resort pod Le Morne je pro náročné klienty hledají klid. Společně s Paradis a golfem tvoří ucelený celek na Mauriciu.

 

Paradis Beachcomber *****

Resort jako stvořený pro aktivní jedince či luxusní rodinou dovolenou. Scénická bílá pláž s pozadím hory Le Morne.

One and Only Le Saint Géran *****

Tento ikonický, luxusní resort se nachází na soukromém poloostrůvku a zaručuje tak 100% soukromí.

Constance Belle Mare Plage *****

Luxusní resort na 2km dlouhé pláži s bílým pískem je ideální pro náročné rodiny, dvojice, golfisty a zejména gurmány.

Heritage Le Telfair *****

Golfový resort v dokonalém koloniálním stylu leží v oblasti Bel Ombre na jihu Mauricia.  Možnost využívat služeb i Heritage Awali.

LUX Belle Mare *****

LUX Belle Mare se nachází na východním pobřeží na jedné z nejkrásnějších pláží Mauricia s lagunou vhodnou ke šnorchlování.

LUX Le Morne *****

LUX Le Morne je jeden z resortů, o kterém můžeme říct, že jej preferujeme či chováme osobní vztah.

La Pirogue a Sun Resort ****/*

La Pirogue se vine v délce 1 km podél pláže Flic and Flac s bílým pískem. Veliká zahrada je plná palmových stromů a ibišků.

Heritage Awali Golf & Spa *****

Nese si nádech afrických kultur, které se mísí s klasickým mauricijským stylem a pohodou.

Long Beach a Sun Resort *****

Moderně vybavený hotel vhodný pro aktivní nebo odpočinkovou dovolenou leží podél slavné pláže Belle Mare.

Sugar Beach Resort *****

Sugar Beach Resort se rozprostírá na západě podél pohádkové pláže Flic en Flac. Tento golfový resort v koloniálním stylu je vhodný pro aktivnější páry a náročnější rodiny.

Outrigger Mauritius *****

Po celkové opravě se otevřel na jaře 2014 pětihvězdičkový resort Outrigger Mauritius. Jeho předností je perfektní pláž.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Ocean View s polopenzí + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.10.-31.10. při rezervaci do 30.9.2020. Příplatek do All Inklusive 13.860,- Kč os. a pobyt. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu.
45.720,-Kč os. polopenze

Paradise Cove Boutique Hotel *****

Luxusní resort po kompletní rekonstrukci. Menší hotel bez dětí skýtající klid.

Victoria Beachcomber ****/*

Větší kvalitní resort na dlouhé písečné pláži. Velké pokoje pro pohodlí rodin. Nově část jen pro dospělé.

C Mauritius by Constance ****/*

Pohodový resort C Mauritius s širokým All Inklusive se nachází na východním pobřeží ostrova Mauricius a byl otevřený v roce 2019. Před resortem se táhne dlouhá bílá písčitá pláž, ideální místo k procházkám.

 

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Prestige s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-21.12.2020. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu. 
53.770,-Kč os. All Inklusive

Canonnier Beachcomber ****

Resort vhodný pro rodiny se třemi menšími plážemi, ideální po celý rok. Vhodné i pro novomanžele.

Preskil Island Resort ****

Nově zrekonstruovaný resort na východním pobřeží Mauricia je ideální ekonomickou variantou pro rodiny i novomanžele.

Lagoon Attitude ****

Nově zrenovovaný hotel na severovýchodě Mauricia, který dbá na životní prostředí a zprostředkuje vám autentický zážitek. Pouze pro dospělé.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Couple s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-30.11.2020 při rezervaci do 31.10. (pro pobyt od 1.12.-20.12. je pak cena 45.370,-Kč). Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu.

47.120,-Kč os. All Inklusive

Veranda Paul et Virginie ****

Leží na severovýchodě ostrova Mauricius v srdci rybářské vesničky Grand Gaube. Resort nepřijímá děti a má menší pěknou pláž.

The Ravenala Attitude ****

Resort určený pro rodiny s dětmi s mnoha možnostmi jak si užít společnou dovolenou. Celkem sedm restaurací a barů vás bude rozmazlovat.

Le Meridien Ile Maurice ****

Podél tyrkysové modré vody a bílého lemu písečné pláže se vine hotelový komplex v délce 1km. Resort je vhodný celoročně.

Salt of Palmar ****

Butikový resort, který se nachází na východní straně ostrova v oblasti Belle Mare. Pro milovníky jídla a kultury, kteří chtějí poznat tu pravou tvář Mauricia.

Tamassa Resort ****

Ideální resort pro rodiny i ty co hledají AI za příjemné ceny. Příjemý resort na jihu Mauricia.

Emeraude Beach Attitude ***/*

Kvalitní hotel na nádherné pláži Belle Mare na východní straně ostrova. Vhodný od konce září do dubna. Sami jej hodnotíme jako 3+ a je jen pro dospělé.

Maritim Crystals Beach ****

Na východním pobřeží hotel za příjemnou cenu. Ideální volba s All Inklusive.

Récif Attitude ***/*

Hotel na severozápadním pobřeží a díky poloze vhodný pro návštěvu celý rok. Hotel nepřijímá děti.

Riu Le Morne ****

Resort určený pouze pro dospělé prodělal rekonstrukci 2014/15. V základu rovnou s AI. Levnější varianta 4 hvězdičkového hotelu.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Standard s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-23.12.2020 při rezervaci do 15.8.2020. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu. 

40.260,-Kč os. All Inklusive

Shangri-la´s Le Touessrok *****/*

Jeden z luxusních resortů na východní straně Maurícia. Všechny pokoje a Suity mají výhled na oceán. Otevřeno v roce 2016.

Constance Prince Maurice ******

Jediný Mauricijský resort s vilkami nad vodou. K dispozici 2 golfová hřiště a jedinečný servis jednoho z nejlepších resortů ostrova.

The Oberoi Mauritius ******

Resort zachycuje ducha ostrova, kdy kombinuje svou přírodní krásu a rafinovaný luxus. Vily s důrazem na soukromí. Vhodné po celý rok.

Maradiva Villas Resort ******

Jeden z TOP resortů na Mauriciu. Ubytování v luxusních vilách s vlastním bazénem a výhoda stabilnějšího počasí na západě ostrova. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Angsana Balaclava Mauritius *****/*

Luxusní resort na západním pobřeží Mauricia s intimní atmosférou a osobním přístupem. Moc pěkná menší pláž, a velmi klidná lokalita. Vhodné pro ty, kteří hledají odpočinek a luxus, během celého roku.

St. Regis Resort *****

Jeden z nejluxusnějších resortů na Mauriciu je St. Regis. St. Regis Mauricius je kombinací moderní doby a koloniální architekturou se službami hodné králů.

LUX Grand Gaube *****

LUX Grand Gaube se nachází na severním pobřeží jen zhruba 10 minut od Grand Baie. Resort je na výběžku a má několik pláží.

Shandrani Beachcomber ****/*

Resort nedaleko letiště. Jeho 3 pláže jsou vhodné pro rodiny i dvojice. Velký resort s nabídkou All Inklusive.

Hilton Mauritius Resort *****

Hilton Mauritius leží na západě ostrova na jedné z nejlepších pláží Flic and Flac. Resort je posazen v překrásné zahradě a je vhodný pro rodiny s dětmi i pro páry hledající klid a romantiku.

The Westin Turtle Bay Resort *****

Luxusní resort The Westin Turtle Bay, který najdete na severozápadním pobřeží ostrova Mauricius u zátoky Turtle Bay, kde žije mnoho exotických živočichů. Pro náročné cestovatele s perfektním servisem a lázněmi.

Trou Aux Biches Beachcomber *****

Spojení romantické dovolené, nekompromisního luxusu a pohodlí. Ubytování v domečcích rozesetých v bujné vegetaci podél dlouhé pláže připomíná stylem malebnou vesnici.

Veranda Pointe aux Biches ****

Celkově má hotel vřelý vztah k rodinám s dětmi, ale na druhou stranu má i oddělenou klidnější část pro dvojice.

Ambre a Sun Resort ****

V Ambre se zaměřují na dospělou klientelu. Můžete si zde vychutnat nabídku All inclusive a živého prostředí.

Radisson Blu Azuri Resort ****/*

Nově otevřený resort v roce 2016 leží na severovýchodním pobřeží ostrova. Vhodné od října do začátku května.

Radisson Blu Poste Lafayette ****

Resort leží podél otevřené nedotčené laguny na východním pobřeží Mauricia a je pouze pro dospělé.

Sands Hotel ****

Menší resort s výbornou kuchyní a drobnostmi zpříjemňující pobyt. Vhodný po celý rok díky umístění na západním pobřeží.

Veranda Palmar Beach ***

Nově rekonstruovaný tříhvězdičkový hotel na východním pobřeží rovnou s All Inklusive.

Coin de Mire Attitude ***/*

Hotel značky Attitude se nachází na severním pobřeží ostrova, a je vhodný po celý rok pro rodiny. Pláž přes ulici, s výhledem na skalnatý ostrov Coin de Mire.

Tropical Attitude vily ***/*

Ubytování v privátních vilách v zázemí menšího autentického hotelu na východě Mauricia.

La Mariposa ***

Apartmány na západním pobřeží v La Preneuse jsou zasazeny do typické rybářské vesničky na pobřeží.

Veranda Tamarin ***/*

Resort s autentickou atmosférou byl otevřen v listopadu 2018  a leží na západním pobřeží Mauricia v zátoce Tamarin. Pláž je přes ulici. Je ideální volbou pro aktivní dvojice či rodiny, které ocení výbornou polohu vzhledem k dalším výletům.

Veranda Grand Baie ***/*

Chcete-li spojit potěšení z opalování a radosti z nakupování v centru rušného Grand Bay - ideální volba.

Villas Caroline ***

Jen 75 pokojů podél pláže Flic en Flac. Resort prošel rekonstrukcí v roce 2015. Jedna z nejlepších lokalit Mauricia.

Silver Beach ***

Menší hotel na bílé písečné pláži Vás přivítá s mauricijskou pohostinností a vřelým srdcem. Díky své dostupnosti je určen zejména pro aktivní dvojice či rodiny s jedním dítětem netoužící po luxusu. Program all inklusive a příjemná cena z něj dělají zajímavý cíl Vaší dovolené. Tropická zahrada skrývá hlavní budovu i pavilony s pokoji.

Zážitek - Bubble Lodge ****

Netradiční ubytování v prosklené bublině Ile aux Cerfs nebo Bois Cheri. Komfort a propojení s přírodou v jednom.

Hotýlky Mauricius ***/*

Poznejte ten pravý Mauricius mimo hlavní turistické oblasti. Odpočinek ve vnitrozemí místního venkova nebo základna k výletům.

Maritim Resort & Spa Mauritius *****

Maritim Balaclava je ideální pro každého, kdo hledá ideální poměr kvalita cena a to po celý rok. Na své si přijdou rodiny, aktivní dvojice i novomanželé.

Tekoma Boutik Hotel Rodrigues ****

Spojte si dovolenou na Mauriciu s ostrovem Rodrigue. Zažijete tu atmosféru Mauricia před 30-ti lety. Na své si přijdou nejen potápěči.

Hlavné mesto Port-Louis:

Hlavné mesto ostrova Maurícius bolo založené v roku 1735 a stalo sa najdôležitejším prístavom ostrova. V dnešnej dobe je miestom, kde sa spája moderný spôsob života s dávnymi tradíciami miestnych obyvateľov. Port-Louis sa môže pochváliť s množstvom historických pamiatok. Nenechajte si újsť francúzske koloniálne budovy z 18. storočia, predovšetkým miestne divadlo, či sídlo vlády, ďalej anglikánsku a katolícku katedrálu, mešitu, budovu najvyššieho súdu, alebo múzeum známok, či miestne trhovisko. Krásny pohľad na celé Port-Louis je z pevnosti nad mestom.

Botanická záhrada Pamplemousses

Na severe Maurícia sa nachádza najstaršia botanická záhrada na južnej pologuli, uchvátila nejedného milovníka flóry, predovšetkým pre jej rozsiahle zbierky pôvodných exotických rastlín. Najzaujímavejšími exponátmi sú dozaista obrovské vodné ľalie a palma nazývaná Talipot, ktorá rozkvitne raz za 60 rokov a potom odumrie. V záhrade však nájdete stovky ďalších druhov najrôznejších rastlín.

Vulkanická vyvrenina Chamarel

Jedno z najkrajších a najviac fotografovaných miest na Mauríciu sa nachádza v južnej časti ostrova. K tomuto unikátu sa dostanete iba po úzkych a točitých cestičkách, vedúcich okolo kávových plantáží. Najskôr navštívite vulkanickú vyvreninu 7 farieb zeme, ktorá je sfarbená odtieňmi červenej, modrej, zelenej a žltej farby. Iba niekoľko krokov od vyvreniny sa nachádzajú úchvatné vodopády, ktoré sa prepadajú do priepasti hlbokej niekoľko desiatok metrov.

Grand Baie

Pôvodne malá rybárska dedinka na Mauríciu, ktorá sa zmenila na jedno z hlavných turistických centier. Nájdete tu uvoľnenú

atmosféru a prekrásny záliv. Grand Baie obľubujú predovšetkým milovníci dobrých nákupov, pretože okrem továrenských obchodov značky Ralph Lauren tu nájdete aj niekoľko duty free obchodov. O nič neprídu ani milovníci histórie a poznávania, ktorí by nemali minúť hinduistické chrámy. 

La Vanille Crocodile Park

Prírodná rezervácia La Vanille sa nachádza v južnej časti ostrova. Cestami medzi banánovníkmi, palmami a obrími bambusmi môžete so sprievodcom spoznávať rôzne druhy zvierat typické pre toto pásmo. V parku žije viac ako 1500 krokodílov, 500 korytnačiek, ďalej tu uvidíte netopiere, leguány a chameleóny. Súkromná zbierka motýľov a hmyzu obsahuje viac ako 23000 exemplárov. Zvlášť deti ocenia detský kútik, korytnačiu a krokodíliu liaheň, ale aj možnosť odviezť sa na korytnačke, alebo odfotiť sa s mláďaťom krokodíla.

Vodopády Tamarind (7 cascades)

Trojhodinový výlet vhodný aj pre menej zdatných turistov. Fascinujúca kaskáda 7 vodopádov, z ktorých si vychutnáte hneď 5. Výhľady a zážitok na ktorý nezabudnete a ktorý je nutnosťou pre milovníkov prírody. Pokiaľ máte dostatok odvahy a máte radi adrenalín, doporučujeme tiež vyskúšať canyoning. Po väčšinu roku je to nutné absolvovať so sprievodcom a mať pevnú, najlepšie rýchlo schnúcu obuv. Vynechajte to v období dažďov (január až marec), kedy býva klzká prístupová cesta. Roznodne jeden z najkrajších výletov, ktoré sme mohli vyskúšať.

Pre nadšených turistov sú možné ďalšie zaujímavé, stredne náročné výstupy, či už na jeden z vrcholkov ostrova, alebo na jedinečnú horu Le Morne s úchvatným panoramatickým výhľadom na tyrkysové more.

Dovolenka s deťmi na ostrove Maurícius
Rodiny nájdu na tomto ostrove fantastické zázemie. Rezorty majú k dispozícii detské kluby, opatrovateľky pre najmenších aj kluby pre náctiletých. Pláže sú pozvoľné a chránené korálovým reefom, piesok poskytuje možnosť tvorenia. Rodinné hotelové izby majú dostatok priestoru a súkromia pre rodiny s 2-3 deťmi. Pre veľké rodiny sú vhodné luxusné vily. Nehrozia tu tropické choroby a jedla je dostatok s veľkým výberom, z ktorého si aj vaša ratolesť vyberie.

Maurícius-svadba na pláži
Pokiaľ nechcete podľahnúť stresu a radšej by ste utiekli, potom práve pre Vás je určený romantický svadobný obrad na pláži, či v záhrade. Nemusíte sa zaoberať veľkými prípravami, stačí si naplánovať dovolenku a dodať potrebné dokumenty. Svadby sú v SR a ČR uznávané, pokiaľ prebehnú na Mauríciu.

S našou pomocou vyberiete miesto a termín svadby. Obrady obyčajne prebiehajú vo všedné dni v popoludňajších hodinách a nikdy nie sú v jednom hoteli dve svadby za deň. Na Maurícius či Seychely musíte prísť zhruba o 3 dni skôr, aby ste mali možnosť doladiť detaily obradu (výber miesta- pláž, či altánok pod palmami,….) a na Mauríciu absolvovať povinnú návštevu úradu s doprovodom svadobnej koordinátorky.

Svadobný obrad prebieha podľa miestnych pravidiel v anglickom jazyku (nie je to náročné, ale aspoň stredná znalosť angličtiny je nutná u oboch partnerov, nie je možné aby si prekladali navzájom). Snúbenci si vymenia svoje sľuby, prstene a dajú si svoj prvý novomanželský bozk. Obrad sa končí podpisom do úradnej knihy, prípitkom, následným fotografovaním atď. Pokiaľ s Vami necestujú svedkovia, tak Vám svedčí svadobná koordinátorka a spravidla manažér hotela. V prípade potreby je možný prekladateľ za príplatok.

Originál sobášneho listu dostanú snúbenci pred odjazdom (ev. je zaslaný) už overený s apostilom. Po návrate do SR si sobášny list necháte preložiť súdnym znalcom a zanesiete na matriku vo Vašom mieste bydliska. Matrika všetko predá na Osobitnú matriku v Bratislave a tá vystaví váš slovenský sobášny list.

Svoju svadbu plánujte s predstihom. Najkratšia doba vybavenia je mesiac.

Dokumenty ktoré dokladáte preložené súdnym prekladateľom:

  •  rodné listy
  • pasy strany s fotografiou
  • krátky formulár
  • akékoľvek dokumenty o predchádzajúcej zmene mena
  • predchádzajúce sobášne listy a rozsudok o rozvode
  • v prípade predmanželskej zmluvy aj túto zmluvu

Vďaka výhodám pre nevesty si môžete dopriať luxus (30%-100% zľavy na ubytovaní)

Ceny svadby na pláži s pobytom na 7 nocí začínajú zhruba na 3.300,- EUR pre dvojicu (záleží na sezóne a kvalite hotela) najbežnejšie však 5.800,- EUR pre dvojicu.

Výročie svadby na Mauríciu
Ak slávite okrúhle výročie svadby, potom je tá pravá doba pre cestu na Maurícius. Miestne hotely poskytujú rovnaké zľavy pre dámy (20 až 100% z ubytovania) ako pri svadobnej ceste.

  • výhody pre výročia 10,15,20 rokov po svadbe (ev. aj 5 rokov)
  • 3 mesiace pred, alebo po dátume svadby (niekedy aj +/- 7 mesiacov)
  • ďalšie výhody (masáže, romantické večere,…)

Golf na ostrove Maurícius
O Mauríciu sa dá prehlásiť že je rajom pre golfistov. Ihriská na svetovej úrovni sú súčasťou rezortov a nájdete ich po celom ostrove. Najzaujímavejšie sú Golf Du Chateau 18 jamiek na juhu ostrova pri hoteli Heritage Awali, alebo Paradis Hotel and Golf Club pod horou Le Morne. Nemôžeme zabudnúť na dve ihriská v Belle Mare Plage, Anahita Golf Course, Le Touessrok Golf Course, Tamarina Golf a niekoľko 9 jamkových ihrísk.

Potápanie v okolí Mauritia
Indický oceán je domovom mnohých živočíchov. Okolo celého ostrova sa tiahne korálový reef a tak je jednoduché sledovať niektoré ryby a živočíchy iba so šnorchlom. Lepšie rezorty majú samozrejme aj potápačské centrá a miestni inštruktori Vás vezmú na tie najlepšie možné miesta pod vodou.

Windsurfing a kite
To sú športy, ktoré sú tu doma. Platí, že tieto športy môžete vyskúšať prakticky vo všetkých rezortoch pozdĺž celého pobrežia. Ale najlepšie podmienky a základne profesionálov sú na juhu a juhozápade ostrova Maurícius. Pod horou Le Morne pri rezorte St.Regis a na juhu pri Tamassa.

Horolezectvo a canyoning
Aj keď nie sú pre Maurícius typické, pre tých z vás, ktorí majú radi tieto aktivity, možno nájsť vhodné lokality. Na canyoning vyskúšajte kaskádu vodopádu Tamarind a pre horolezcov môže byť spríjemnením dovolenky zliezanie útesu na západnom pobreží (napr. Albion Lighthouse) alebo skúste napríklad Le Pouce Mountain.

Podobné destinace

Maledivy

Kuramathi Island Resort

Malé korálky v mori, kde ničnerobenie a odpočinok sú tým pravým dôvodom dovolenky. Vezmite si sem knižku, šnorchel a milovanú osobu.

Seychely

Fregat Island

Ľudoprázdne biele pláže s žulovými balvanmi a palmami dokresľujúcimi zmyselnosť tejto zeme. Odporúčame kombináciu dvoch a viac ostrovov.

Réunion

ostrov Reunion

Hlavným lákadlom je príroda snáď so stovkami vodopádov a vulkánom s lávovým poľom. Aktívna dovolenka v trópoch - to je Réunion.

Malajsie

Malajsie

Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.


Hore