Réunion

Ostrov plný překvapení a vůní
Chci se vydat na Réunion

Fantastický ostrov Réunion je plný překvapení a vůní. Reunion je spravován jako department Francie. Tento fascinující ostrov Reunion v Indickém oceánu tvoří společně s nedalekým ostrovem Mauritius souostroví Maskarény. Svým sopečným původem bere dech všem návštěvníkům, největší vrcholy se tyčí do výšky přes tři tisíce metrů nad mořem. Hlavním lákadlem zde nejsou překvapivě pláže, ale příroda snad se stovkami vodopádů a vodopádků, vulkánem s lávovým polem, kde se pro barvu půdy budete cítit jak na planetě Mars. Pro odpočinek na ostrově Reunion naleznete úchvatné pláže s pískem a to zejména na západním pobřeží ostrova, které jsou chráněny korálovým reefem. Podél tohoto skvostu se nachází ty nejluxusnější hotely na ostrově. Rozmanitost místního pobřeží střídá neschůdné útesy, bílé i černé písečné pláže nebo pobřeží s valouny stále pulzujícími podle nárazů vln Indického oceánu. Tropické lesy překvapí svou jedinečnou florou s orchidejemi a oceníte je nejen z auta, ale i při různě náročných pěších výstupech.

HLAVNÍ SEZÓNA
říjen – březen
i v ostatních měsících se dá aktivně cestovat
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 12 hodin
cena letenky začíná na 23.300,–Kč
DELEGÁT
místní reprezentant AJ
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
člen EU
ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny (+3 hodiny v zimním čase)
NA MÍSTĚ
v případě půjčení auta hotově platíte letištní parkování 35 Euro
turistické taxy na hotelech 1–2 Euro osoba /noc (na hotelu)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Platit zde budete Eurem, protože Reunion spadá pod Francii. Nejsou ani žádná vstupní opatření. Nevyskytují se zde tropické choroby, proto ani očkování není nutné. Časový posun oproti ČR je v zimním čase o 3 hodiny více a v letním čase o 2 hodiny více.

 

Jak nejlépe si užít Réunionu

Luxusní hotely naleznete zejména na západním pobřeží ostrova Reunion – ty jsou vhodné pro relaxační dovolenou. Pro cestování z místa na místo se doporučuje půjčit si auto, je to ideální způsob poznávání ostrova. Pro sestavení programu cesty nás kontaktujte, rádi předáme osobní zkušenosti s tímto čarokrásným ostrovem. Podle počtu nocí navrhneme ubytování na každou noc někde jinde. Pro tyto účely jsou po ostrově rozesety menší hotýlky a penziony.

Základní informace o Francouzském Réunionu

Hlavním městem ostrova Réunionu je Saint Denis nacházející se na severním pobřeží ostrova. Žije zde více než 700 tisíc obyvatel, kteří z velké části bydlí na pobřeží, kde se také nachází největší města. Ve středu ostrova v horách jsou rozesety spíše menší města či vesnice. Obyvatelé Réunionu jsou potomci afrických otroků a francouzských osadníků. Úředním jazykem je francouzština. Angličtinou se domluvíte zejména v luxusnějších hotelech.

Nejvyšší horou Reunionu je Piton des Neiges měřící 3 069 metrů, ale na ostrově se nachází také 2 631 metrů vysoká činná štítová sopka, která nese jméno Piton de la Fournaise a je stále aktivní. Obě tyto hory rádi turisté objevují a pokořují svými výstupy. Pro takovéto cesty je vhodné zvolit správnou obuv a oblečení včetně kvalitní pláštěnky.

Tropické podnebí se dělí na dvě sezóny. Léto je horké a vlhké od října do března s teplotami okolo 29°C (ve vyšších nadmořských výškách jen okolo 19°C) a zima, která je suchá, od dubna do září s teplotami okolo 23°C (v horách pak okolo 12°C). Západní pobřeží je relativně sušší oproti návětrné východní straně ostrova.

Hotýlky - aktivní dovolená **/*

Jednoduché hotýlky pro okruh po ostrově Réunion. Na letiště připravíme auto a program po ostrově. Pomůžeme zvolit ubytování.

Program na 7 nocí na Réunionu + 2 noci cesta (10 dní dovolené), snídaně, půjčení auta, letenka v optimální knihovací třídě. Platí pro období 1.11.-20.12.2016, cena na osobu při obsazenosti pokoje 2-mi osobami. Vždy nutné ověřit volnou kapacitu a individuální kalkulace.

43.650,-Kč os. snídaně

LUX Ile Reunion *****

Nejlepší hotel na pláži ostrova Réunion. LUX Ile Reunion je vhodný ke kombinaci s LUX Le Morne na hodinu vzdáleném Mauriciu. Luxusní dovolená na kterou nezapomenete.

7 nocí pobytu + cesta (10 dní dovolené), osoba v dvoulůžkovém pokoji Superior, snídaně. Kalkulace s letenkami v optimální knihovací třídě, transfery člunem, reprezentant. Platí pro pobyty v období 1.11.-2.12.2016. Možnost zvolit jiný počet nocí. Vždy nutné ověřit kapacitu a individuální kalkulace.

59.920,-Kč os. snídaně

Le Recife ***

Ekonomická varianta pobytu u moře na Reunionu. Nejlepší pláž ostrova je chráněna reefem. Vhodné samostatně, nebo jako doplněk po okruhu po celém ostrově.

Palm Hotel & Spa *****

Hotel je zasazený mezi útesy s výhledem na modré vody Indického oceánu. Ostrov je ideálním místem pro výlety nejen na sopku.

Diana Dea Lodge ****

Poloha na východě je ideální primárně k objevování oblasti Salazie, místní vesnice v Hellburgu a stejně tak můžete navštívit oblast Takamaka s vodopády.

Le Saint Alexis ****

Le Saint Alexis Hotel & Spa vám poskytne nádherný výhled na oceán a vlastní 1000 m3 rozlehlý bazén, který se vine zahradou.

Boucan Canot Hotel ****

Vychutnejte si každý okamžik v hotelu s vlastnostmi - ideální poloha, výborná gastronomie a místní kouzlo.

Vnitrozemí

Vnitrozemí Réunionu je hlavním lákadlem turistů jsou tu 3 horské masivy Cirque de Cilaos, Cirque de Salazie a Cirque de Mafate. Všechny jsou ideální k turistice a každý má co nabídnout. Pro cestu sem si přibalte pevné boty, teplejší oblečení a pláštěnku. Ideální je do hor vyrážet co nejdříve ráno než se vrcholky zahalí do mraků. Trasy jsou dobře značeny a vy si můžete vybrat dle délky a náročnosti podle svých možností. Pokud není příliš času můžete se přiblížit autem a zvolit jen krátkou procházku.

Již jen cesta do Cilaos Vás uchvátí svou scenérií hor a údolí. Pohoří Salazie je pak protkáno nesčetným množstvím vodopádů, které padají neproniknutelnou vegetací.  Druhá horská zóna okupuje jihovýchod Réunionu a nachází se zde několik menších, již vyhaslých vulkánů. Zde také naleznete největší atrakci ostrova, aktivní vulkán Piton de la Fournaise, který Vám poskytne nezapomenutelný pocit pobytu na měsíční krajině.

 

Cilaos 

Termální prameny s horkou vodou léčí revmatismus, stejně jako další kostní a svalové choroby. Tvoří ji několik chemických prvků, od hořčíku přes železo, vápník a síru až po lehkou radioaktivitu. Původní stanice byla však uzavřena a dnes slouží jen jako muzeum. Nedaleko byl ale na základě stejného pramenu postaven nový komplex, který je ideálním místem pro relaxaci po náročné túře.

Piton des Neiges – vrchol o výšce 3.069m, který se zahaluje do mraků již kolem osmé hodiny, a proto je lepší si na tento výlet rezervovat dva dny. Na vrchol se můžete také vydat ze Cirque de Salazie, ale tato varianta je o dost delší.

 

Salazie

Cascade du Voile de la Mariée – klikatá silnici, která se vine vzhůru do pohoří Salazie je lemován menšími vodopády, které někdy padají až na vozovku. Z vyhlídek se pak návštěvníci mohou kochat pohledem na v mracích se ztrácející vysoké vodopády. Tyto vodopády padají přes několik kaskád do hluboké rokle. Harmonie vody a neuvěřitelně bujnou vegetací a nedotčenými útesy pohoří dodává této oblasti šarm, jaký nenajdete jinde na světě.

Jardin de la Villa des Chataigniers – zahrada z konce 19. století, kde je vysazeno obrovské množství nejrůznějších tropických květin od kamélií, přes astry a řeřichy až po ty nejkrásnější orchideje.

 

Vulkán Piton de la Fournaise

Tento energií překypující, doutnající a stále činný vulkán, je největší atrakcí ostrova. Ačkoliv okupuje jediný masív, má v podstatě dva velké krátery – Dolomieu a Bory, oba jsou však již nečinné. Několik dalších, menších kráterů, je rozloženo na svahu hory. Některé z nich prošly v posledních letech erupcí, která však nezpůsobila žádnou tragédii. Dodnes jsou na mnoha místech jasně patrné proudy ztuhlé lávy, vytvářející dojem měsíční krajiny. I přes svou stále pokračující aktivní vulkanickou činnost je výstup na vrchol v podstatě bezpečnou záležitostí.

 

Západní pobřeží

Je zajímavé zejména kvůli plážím. Jinde na Réunionu se totiž koupat nedá, proto tato část ostrova je vyhledávána pro svou odpočinkovou atmosféru. Najdete zde v délce 27 km různé typy pláží od bílých s jemným pískem po černé vulkanické. Pravděpodobně nejkrásnějšími plážemi ostrova jsou Boucan Canot a Roches Noires, které jsou částečně chráněné korálovým útesem a jsou ideálním místem pro surfování. Největší pláží ostrova, která se rozpíná v délce 5 km, je vulkanická Etang Salé, ale za návštěvu rozhodně stojí i menší pláž Saint-Leu, která je zase obklopena nejhezčí lagunou na ostrově s křišťálově průzračnou vodou…ať už si ale vyberete pláž bílou či tmavou, velkou nebo malou, tak jako tak Vás bude čekat voda o teplotě mezi 23–26°C.

Městečko St. Louis – nachází se zde nejstarší kostel na ostrově, který byl postaven roku 1733. Mnohem zajímavější je však  rafinerie cukru Le Camp du Gol (zhruba 1,5 km od St. Louis).

Le Gouffre – je menší propast v čedičových útesech, kam se z oceánu dramaticky řítí záplavy vody, aby se vzápětí nemožností úniku jinam vznesla několik metrů do vzduchu a poskytla tak přihlížejícím nezapomenutelný zážitek. Nechoďte však příliš blízko.

Želví farma Le Corail – nyní spíše záchranná stanice, která spolupracuje s rybáři.   Její návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Součástí farmy je také rozsáhlá výstava celého procesu chování a rozmnožování želv, kde se dozvíte vše nejen o životě želv, ale také o tom, co všechno se dá z želvy zpracovat a následně využít.

La Ravine – na cestě do St. Gilles les Hauts se nachází menší parkoviště, od kterého se dostanete pěšky po malé cestičce k původnímu zavlažovacímu a zásobnímu systému vody, který tvoří soustava kaskád a bazénů. Pokud je dostatek vody, dá se zde velmi dobře koupat a vodopády jsou obležené rodinami užívajícími si na pikniku.

Le Maido – vyhlídkové místo ve výšce 2204 metrů má skvělou polohu pro pozorování Cirque de Mafate.

La Petite France – směrem do Piton Maido a můžete zde navštívit farmu pelargónií.

St. Paul – původní hlavní město ostrova je se svou typickou koloniální atmosférou a historickými budovami. Projděte se po promenádě lemované palmami a starými děly, prohlédněte si radnici postavenou v 18. století a hinduistický chrám zasvěcený bohu Šivovi. Velmi zajímavým místem je místní hřbitov, který je pohřebištěm místních celebrit – spisovatelů, básníků atd. Mimo jiné je zde pohřben také Olivier Levasseur, zvaný „La Buse“, známý pirát, po jehož pokladech dodnes pasou místní hledači.

 

Jih ostrova 

Jih ostrova je především divoké pobřeží a husté lesy. Naleznete tu 3. největší město ostrova St. Pierre, kde se nachází několik chrámů. Místní zde do dnes pořádají o víkendech kohoutí zápasy. Poblíž města se nachází skalní kostel Notre Dame de la Paix. V jeskyni ve skále u silnice je oltář a několik lavic.

Další zastávku je fajn udělat u Les Puits. Jde o soustavu studní uměle zasazených do lávy.  Tři z nich jsou pojmenované po Francouzích, Arabech a Angličanech, poslední se nazývá Puits du Tremblet. Důvod jejich postavení, stejně jako autor, nejsou známy. Některé teorie je připisují dokonce Egypťanům, jiné tvrdí, že jejich účelem je pouze přilákat turisty do této oblasti – posuďte sami.

Manapany les Bains – hlavní atrakce jihu. Tvoří ji přírodní bazén, který je zasazen mezi skálu na jedné straně a Le Manapany, jednu z nejvíce vychvalovaných restaurací na Réunionu. Nedaleko odtud, poblíž vesnice Petite-Ile se nachází také atraktivní pláž s bílým pískem, Grande Anse. Dříve to bývalo velmi oblíbené místo na koupání, které je tu dnes zakázáno. V dohledu je i menší ostrůvek, který je místem několik set hnízdících ptáků.

 

Východ ostrova

 St. Suzanne – je jedním z nejhezčích měst na Réunionu a bylo také prvním obydleným místem ostrova. V současnosti je tato oblast hlavním produkčním centrem cukru, což je zjevné na první pohled. Za prohlídku jistě stojí i místní maják, tyčící se nad skalami.

Pokud budete sledovat značku Cascade Niagara, odměnou Vám bude zhruba 30 metrů vysoký vodopád. Místo je o víkendech populární svými pikniky. Ve městě St. André – žije zde největší indická komunita na ostrově. L´Habitation du Cratére je kultivační centrum orchidejí, kde se nachází okolo 30.000 rostlin reprezentujících 1.600 různých druhů těchto úchvatných květin.

Notre Dame de la Lave – kostel lávy proslavený především díky roku 1977. Po erupci tehdy žhavá láva tekla skrze vesnici směrem ke kostelu, ale jakoby zázrakem se těsně před ním rozdělila na dva proudy, obtekla ho a teprve za ním se opět spojila v jeden. Navíc, během této erupce nedošlo ke ztrátám na životech.

Jezděte si jak chcete po ostrově Réunion

Pro cestování z místa na místo a poznání ostrova je vhodné volit jednoduché hotýlky a pensiony. S jejich kombinací poradíme – ty na těchto stránkách nenajdete, neboť každému klientovi připravujeme program na míru. Resorty níže jsou určeny k prožití dovolené na pláži či v komfortu. Na Réunionu máme dlouholetého partnera.

 

Kombinujte s dalšími ostrovy

Réunion pro svou polohu je ideální místo pro kombinaci dovolené.  Pro novomanžele nebo i klasické dvojice kdy je jeden z partnerů aktivní a druhý by dal přednost relaxaci na pláži je ideální volbou např. 4 noci na Réunionu (s půjčením auta, treky a poznání celého ostrova) a např. 7 nocí na Mauriciu v kvalitním resortu na pláži. Cena letenky je jen o něco dražší a oba si užijí toho svého.

Pro dopravní dostupnost z Réunionu jsou vhodné kombinace:

  • Mauricius
  • Mayotte – malinkaté ostrůvky nedotčené turismem
  • Komorské ostrovy
  • Madagaskar

Harley-Devidson během pobytu na Réunionu

Pro motorkáře máme připravený program kdy během pobytu máte k dispozici Harley-Davidson. Ubytovat se můžete na západním pobřeží a užít si dva či více dní na motorce. Spolupráce s půjčovnou Harley je i na Mauriciu.

 

Sledování velryb v turisticky mimo-sezóně

Milovníci přírody a zejména kytovců můžou na Réunion zamířit i v době kdy se sem jezdí méně. Na lodích se dělají vyjížďky za velrybami jenž se u břehů ostrova vyskytují od konce července do září. Touto dobou si připravte na ostrov Réunion teplejší oblečení. Velryby jsou velice plaché, proto nikdo nemůže garantovat, že je při svém výletu uvidíte.

 

Svatební cesta 

Réunion se může stát ideálním místem pro aktivní dvojice při jejich svatební cestě. Je vhodný pro ty, co neradi sedí jen v luxusním hotelu, ale rádi se vydají do hor za krásami přírody. Po aktivní části si můžete dopřát odpočinku LUX Ile Réunion, nebo jiném hotelu na západním pobřeží a úžit si bílé písečné pláže. Luxusní hotely na pobřeží poskytují slevy pro nevěsty.

Vhodnou kombinací a to nejen při svatební cestě je několik nocí strávit a procestovat na Réunionu a pak se vydat relaxovat na necelou hodinu letu vzdálený Mauricius. Jsou si sice blízko polohou, ale jejich rozdílnost Vás může šokovat.

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius
Ostrov Mauritius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Vietnam

Vietnam
Krajina posetá rýžovými políčky, dlouhé pláže, rušná, ale nikdy nudná města, milí a pohostinní lidé, to jsou jen střípky z toho, co Vietnam nabízí.

Malajsie

Malajsie
Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.

Jihoafrická rep.

Entabeni Safari & Golf
Báječné safari autem či s průvodcem. Oblasti bez malárie i Kruger park, vinařské oblasti, Kapské město i ráj pro golfisty.

Nahoru