Mauricius

Klenot Indického oceánu
Chci se vydat na Mauricius

Mauricius je klenotem Indického oceánu. Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na Mauriciu si na své přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i vášniví golfisté. Čekají vás tyrkysové zátoky, bílý písek, svěží zahrady. Mauritius je tropický ráj plný barev a vůní. Dovolenou sestavenou přesně pro Vás můžete strávit na jednom místě, nebo zvolit kombinaci severu a jihu ostrova, či zakomponovat sousední ostrov Reunion. Na Mauriciu se nikdy nebudete nudit a tak jako my, se sem budete rádi vracet.

HLAVNÍ SEZÓNA
září – květen
červen – srpen pro aktivní jedince (jeden den koupání, druhý den výlety či sport)
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 12 hodin
cena letenky začíná na 18.000,–Kč
DELEGÁT
česky hovořící přímo na Mauriciu
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
není vízová povinnost
pas musí být platný ještě 3 měsíce po návratu
ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny (+3 hodiny v zimním čase)
POST COVID
hranice pravděpodobně od 1.9.2020

Mapa a více informací o destinaci ↓

Mauritius je nádherný ostrov rozprostírající se v Indickém oceánu 800 km východně od ostrova Madagaskar. Mauricius je původem vulkanický ostrov, je 58 km dlouhý a 47 km široký. Vládne tu tropické podnebí a teplota moře dosahuje až 27 °C. Dohromady na ostrovech žije necelých 1,3 milionu obyvatel. Většina z nich je indického původu, zbytek tvoří kreolové a obyvatelé s evropskými kořeny. Dominantním náboženstvím je hinduismus, který vyznává téměř polovina populace. Asi třetina populace vyznává křesťanství a 16% obyvatelstva jsou muslimové.

Přestože většina obyvatelstva hovoří kreolsky, úředním jazykem je angličtina. Na ostrovech se lze rovněž domluvit francouzsky. Hlavním městem země je Port Louis se 150 tisíci obyvateli.

Díky bohaté koloniální minulosti a velkému přílivu přistěhovalců v průběhu 20. století je dnes Mauricius zajímavou směsí různých kultur a náboženství. Své prvky zde již po desetiletí mísí asijské, arabské, africké a evropské kultury. V současnosti je Mauricius poklidnou multikulturní zemí se stabilní politickou situací.

Zilwa Attitude ****

Mladí novomanželé i rodiny s dětmi zde najdou co hledají. Jde o resort postavený v roce 2013 s velice pozvolnými plážemi.

7 nocí v dvoulůžkovém Superior pokoji s polopenzí + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-30.11.2020 při rezervaci do 31.10. (pro pobyt 1.12.-20.12.2020 je pak cena 42.010,-Kč). Možnost objednat All Inklusive 7.630,-Kč os. pobyt. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

43.760,-Kč os. polopenze

RIU Creole ****

Resort vhodný pro rodiny s dětmi, hledající levnější pobyt rovnou s All Inklusive.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Lateral Seaview s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-23.12.2020 při rezervaci do 15.8.2020. Dítě do 12-ti zdarma, platí pouze letenku. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. 
36.830,-Kč os. All Inklusive

Shanti Maurice *****/*

Jeden z nejkrásnějších resortů na Mauriciu, který leží na jihu ostrova. Má nádhernou pláž a velmi zajímavý autentický koncept.

Dinarobin Beachcomber *****/*

Resort pod Le Morne je pro náročné klienty hledají klid. Společně s Paradis a golfem tvoří ucelený celek na Mauriciu.

 

Paradis Beachcomber *****

Resort jako stvořený pro aktivní jedince či luxusní rodinou dovolenou. Scénická bílá pláž s pozadím hory Le Morne.

One and Only Le Saint Géran *****

Tento ikonický, luxusní resort se nachází na soukromém poloostrůvku a zaručuje tak 100% soukromí.

Constance Belle Mare Plage *****

Luxusní resort na 2km dlouhé pláži s bílým pískem je ideální pro náročné rodiny, dvojice, golfisty a zejména gurmány.

Heritage Le Telfair *****

Golfový resort v dokonalém koloniálním stylu leží v oblasti Bel Ombre na jihu Mauricia.  Možnost využívat služeb i Heritage Awali.

LUX Belle Mare *****

LUX Belle Mare se nachází na východním pobřeží na jedné z nejkrásnějších pláží Mauricia s lagunou vhodnou ke šnorchlování.

LUX Le Morne *****

LUX Le Morne je jeden z resortů, o kterém můžeme říct, že jej preferujeme či chováme osobní vztah.

La Pirogue a Sun Resort ****/*

La Pirogue se vine v délce 1 km podél pláže Flic and Flac s bílým pískem. Veliká zahrada je plná palmových stromů a ibišků.

Heritage Awali Golf & Spa *****

Nese si nádech afrických kultur, které se mísí s klasickým mauricijským stylem a pohodou.

Long Beach a Sun Resort *****

Moderně vybavený hotel vhodný pro aktivní nebo odpočinkovou dovolenou leží podél slavné pláže Belle Mare.

Sugar Beach Resort *****

Sugar Beach Resort se rozprostírá na západě podél pohádkové pláže Flic en Flac. Tento golfový resort v koloniálním stylu je vhodný pro aktivnější páry a náročnější rodiny.

Outrigger Mauritius *****

Po celkové opravě se otevřel na jaře 2014 pětihvězdičkový resort Outrigger Mauritius. Jeho předností je perfektní pláž.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Ocean View s polopenzí + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.10.-31.10. při rezervaci do 30.9.2020. Příplatek do All Inklusive 13.860,- Kč os. a pobyt. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu.
45.720,-Kč os. polopenze

Paradise Cove Boutique Hotel *****

Luxusní resort po kompletní rekonstrukci. Menší hotel bez dětí skýtající klid.

Victoria Beachcomber ****/*

Větší kvalitní resort na dlouhé písečné pláži. Velké pokoje pro pohodlí rodin. Nově část jen pro dospělé.

C Mauritius by Constance ****/*

Pohodový resort C Mauritius s širokým All Inklusive se nachází na východním pobřeží ostrova Mauricius a byl otevřený v roce 2019. Před resortem se táhne dlouhá bílá písčitá pláž, ideální místo k procházkám.

 

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Prestige s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-21.12.2020. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu. 
53.770,-Kč os. All Inklusive

Canonnier Beachcomber ****

Resort vhodný pro rodiny se třemi menšími plážemi, ideální po celý rok. Vhodné i pro novomanžele.

Preskil Island Resort ****

Nově zrekonstruovaný resort na východním pobřeží Mauricia je ideální ekonomickou variantou pro rodiny i novomanžele.

Lagoon Attitude ****

Nově zrenovovaný hotel na severovýchodě Mauricia, který dbá na životní prostředí a zprostředkuje vám autentický zážitek. Pouze pro dospělé.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Couple s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-30.11.2020 při rezervaci do 31.10. (pro pobyt od 1.12.-20.12. je pak cena 45.370,-Kč). Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu.

47.120,-Kč os. All Inklusive

Veranda Paul et Virginie ****

Leží na severovýchodě ostrova Mauricius v srdci rybářské vesničky Grand Gaube. Resort nepřijímá děti a má menší pěknou pláž.

The Ravenala Attitude ****

Resort určený pro rodiny s dětmi s mnoha možnostmi jak si užít společnou dovolenou. Celkem sedm restaurací a barů vás bude rozmazlovat.

Le Meridien Ile Maurice ****

Podél tyrkysové modré vody a bílého lemu písečné pláže se vine hotelový komplex v délce 1km. Resort je vhodný celoročně.

Salt of Palmar ****

Butikový resort, který se nachází na východní straně ostrova v oblasti Belle Mare. Pro milovníky jídla a kultury, kteří chtějí poznat tu pravou tvář Mauricia.

Tamassa Resort ****

Ideální resort pro rodiny i ty co hledají AI za příjemné ceny. Příjemý resort na jihu Mauricia.

Emeraude Beach Attitude ***/*

Kvalitní hotel na nádherné pláži Belle Mare na východní straně ostrova. Vhodný od konce září do dubna. Sami jej hodnotíme jako 3+ a je jen pro dospělé.

Maritim Crystals Beach ****

Na východním pobřeží hotel za příjemnou cenu. Ideální volba s All Inklusive.

Récif Attitude ***/*

Hotel na severozápadním pobřeží a díky poloze vhodný pro návštěvu celý rok. Hotel nepřijímá děti.

Riu Le Morne ****

Resort určený pouze pro dospělé prodělal rekonstrukci 2014/15. V základu rovnou s AI. Levnější varianta 4 hvězdičkového hotelu.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Standard s All Inklusive + cesta 2 noci (10 dní dovolené), letenka v optimální knihovací třídě, transfery autem, delegát. Platí pro termíny v období 1.11.-23.12.2020 při rezervaci do 15.8.2020. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost upravit délku pobytu. 

40.260,-Kč os. All Inklusive

Shangri-la´s Le Touessrok *****/*

Jeden z luxusních resortů na východní straně Maurícia. Všechny pokoje a Suity mají výhled na oceán. Otevřeno v roce 2016.

Constance Prince Maurice ******

Jediný Mauricijský resort s vilkami nad vodou. K dispozici 2 golfová hřiště a jedinečný servis jednoho z nejlepších resortů ostrova.

The Oberoi Mauritius ******

Resort zachycuje ducha ostrova, kdy kombinuje svou přírodní krásu a rafinovaný luxus. Vily s důrazem na soukromí. Vhodné po celý rok.

Maradiva Villas Resort ******

Jeden z TOP resortů na Mauriciu. Ubytování v luxusních vilách s vlastním bazénem a výhoda stabilnějšího počasí na západě ostrova. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

Angsana Balaclava Mauritius *****/*

Luxusní resort na západním pobřeží Mauricia s intimní atmosférou a osobním přístupem. Moc pěkná menší pláž, a velmi klidná lokalita. Vhodné pro ty, kteří hledají odpočinek a luxus, během celého roku.

St. Regis Resort *****

Jeden z nejluxusnějších resortů na Mauriciu je St. Regis. St. Regis Mauricius je kombinací moderní doby a koloniální architekturou se službami hodné králů.

LUX Grand Gaube *****

LUX Grand Gaube se nachází na severním pobřeží jen zhruba 10 minut od Grand Baie. Resort je na výběžku a má několik pláží.

Shandrani Beachcomber ****/*

Resort nedaleko letiště. Jeho 3 pláže jsou vhodné pro rodiny i dvojice. Velký resort s nabídkou All Inklusive.

Hilton Mauritius Resort *****

Hilton Mauritius leží na západě ostrova na jedné z nejlepších pláží Flic and Flac. Resort je posazen v překrásné zahradě a je vhodný pro rodiny s dětmi i pro páry hledající klid a romantiku.

The Westin Turtle Bay Resort *****

Luxusní resort The Westin Turtle Bay, který najdete na severozápadním pobřeží ostrova Mauricius u zátoky Turtle Bay, kde žije mnoho exotických živočichů. Pro náročné cestovatele s perfektním servisem a lázněmi.

Trou Aux Biches Beachcomber *****

Spojení romantické dovolené, nekompromisního luxusu a pohodlí. Ubytování v domečcích rozesetých v bujné vegetaci podél dlouhé pláže připomíná stylem malebnou vesnici.

Veranda Pointe aux Biches ****

Celkově má hotel vřelý vztah k rodinám s dětmi, ale na druhou stranu má i oddělenou klidnější část pro dvojice.

Ambre a Sun Resort ****

V Ambre se zaměřují na dospělou klientelu. Můžete si zde vychutnat nabídku All inclusive a živého prostředí.

Radisson Blu Azuri Resort ****/*

Nově otevřený resort v roce 2016 leží na severovýchodním pobřeží ostrova. Vhodné od října do začátku května.

Radisson Blu Poste Lafayette ****

Resort leží podél otevřené nedotčené laguny na východním pobřeží Mauricia a je pouze pro dospělé.

Sands Hotel ****

Menší resort s výbornou kuchyní a drobnostmi zpříjemňující pobyt. Vhodný po celý rok díky umístění na západním pobřeží.

Veranda Palmar Beach ***

Nově rekonstruovaný tříhvězdičkový hotel na východním pobřeží rovnou s All Inklusive.

Coin de Mire Attitude ***/*

Hotel značky Attitude se nachází na severním pobřeží ostrova, a je vhodný po celý rok pro rodiny. Pláž přes ulici, s výhledem na skalnatý ostrov Coin de Mire.

Tropical Attitude vily ***/*

Ubytování v privátních vilách v zázemí menšího autentického hotelu na východě Mauricia.

La Mariposa ***

Apartmány na západním pobřeží v La Preneuse jsou zasazeny do typické rybářské vesničky na pobřeží.

Veranda Tamarin ***/*

Resort s autentickou atmosférou byl otevřen v listopadu 2018  a leží na západním pobřeží Mauricia v zátoce Tamarin. Pláž je přes ulici. Je ideální volbou pro aktivní dvojice či rodiny, které ocení výbornou polohu vzhledem k dalším výletům.

Veranda Grand Baie ***/*

Chcete-li spojit potěšení z opalování a radosti z nakupování v centru rušného Grand Bay - ideální volba.

Villas Caroline ***

Jen 75 pokojů podél pláže Flic en Flac. Resort prošel rekonstrukcí v roce 2015. Jedna z nejlepších lokalit Mauricia.

Silver Beach ***

Menší hotel na bílé písečné pláži Vás přivítá s mauricijskou pohostinností a vřelým srdcem. Díky své dostupnosti je určen zejména pro aktivní dvojice či rodiny s jedním dítětem netoužící po luxusu. Program all inklusive a příjemná cena z něj dělají zajímavý cíl Vaší dovolené. Tropická zahrada skrývá hlavní budovu i pavilony s pokoji.

Zážitek - Bubble Lodge ****

Netradiční ubytování v prosklené bublině Ile aux Cerfs nebo Bois Cheri. Komfort a propojení s přírodou v jednom.

Hotýlky Mauricius ***/*

Poznejte ten pravý Mauricius mimo hlavní turistické oblasti. Odpočinek ve vnitrozemí místního venkova nebo základna k výletům.

Maritim Resort & Spa Mauritius *****

Maritim Balaclava je ideální pro každého, kdo hledá ideální poměr kvalita cena a to po celý rok. Na své si přijdou rodiny, aktivní dvojice i novomanželé.

Tekoma Boutik Hotel Rodrigues ****

Spojte si dovolenou na Mauriciu s ostrovem Rodrigue. Zažijete tu atmosféru Mauricia před 30-ti lety. Na své si přijdou nejen potápěči.

Hlavní město Port-Luis

Hlavní město ostrova Mauricius bylo založeno roku 1735 a stalo se nejdůležitějším přístavem ostrova. V dnešní době je místem, kde se spojuje moderní způsob života s dávnými tradicemi místních obyvatel. Port-Louis se může pochlubit množstvím historických památek. Nenechte si ujít francouzské koloniální budovy z 18. století, především Obecní divadlo či sídlo vlády, dále anglikánskou a katolickou katedrálu, mešitu, budovu nejvyššího soudu nebo muzeum známek, místní tržiště. Krásným pohled na celé Port-Louis je z pevnosti nad městem.

Botanická zahrada Pamplemousses

Na severu Mauricia se nachází nejstarší botanická zahrada na jižní polokouli, uchvátila nejednoho milovníka flory, především pro její obsáhlé sbírky původních exotických rostlin. Nejzajímavějšími exponáty jsou jistě obrovské vodní lilie a palma zvaná Talipot, která rozkvétá jednou za 60 let a potom odumírá. V zahradě však najdete stovky dalších druhů nejrůznějších rostlin.

Vulkanická vyvřelina Chamarel

Jedno z nejkrásnějších a nejvíce focených míst na Mauritiu se nachází v jižní části ostrova. K tomuto unikátu se dostanete pouze po úzkých a točitých silničkách, vedoucích okolo kávových plantáží. Nejprve navštívíte vulkanickou vyvřelinu 7 barev země, která je zbarvená odstíny červené, modré, zelené a žluté barvy. Jen několik kroků od vyvřeliny se nachází úchvatné vodopády, které se propadají do několika desítek metrů hluboké propasti.

Grand Baie

Původně malá, rybářská vesnička Mauricia, která se změnila na jedno z hlavních turistických center. Najdete zde uvolněnou

atmosféru a překrásný záliv. Grand Baie je oblíbené především mezi milovníky dobrých nákupů, protože kromě továrních obchodů značky Ralph Lauren zde najdete i několik duty free obchodů. Zkrátka nepřijdou ani příznivci historie a poznávání, kteří by neměli minout hinduistické chrámy.

La Vanille Crocodile Park

Přírodní rezervace La Vanille se nachází v jižní části ostrova. Stezkami mezi banánovníky, palmami a obřími bambusy můžete s průvodcem poznávat rozličné druhy zvířat typických pro toto pásmo. V parku žije přes 1500 krokodýlů 500 želv, dále zde uvidíte netopýry, leguány a chameleony. Soukromá sbírka motýlů a hmyzu čítá přes 23 000 exemplářů. Zvláště děti ocení dětský koutek, želví a krokodýlí líheň, ale i možnost svézt se na želvě či se vyfotit s mládětem krokodýla.

Vodopády Tamarind (7 Cascades)

Tříhodinový výlet vhodný i pro méně zdatné turisty. Fascinující kaskáda 7 vodopádů, z nichž si vychutnáte hned 5. Výhledy a zážitek, na který nezapomenete a který je pro milovníky přírody nutností. Pokud máte dostatek odvahy a máte rádi adrenalin, doporučujeme vyzkoušet též canyoning. Po většinu roku nutné absolvovat s průvodcem a mít pevnou a nejlépe rychle schnoucí obuv. Vynechejte v období vydatnějších srážek (leden až březen), kdy bývá kluzká přístupová cesta. Rozhodně jeden z nejkrásnějších výletů, které jsme mohli vyzkoušet. Pro nadšené turisty jsou možné další zajímavé středně náročné výšlapy, ať už na jeden z vrcholků ostrova či na jedinečnou horu Le Morne s úchvatným panoramatickým výhledem na tyrkysové moře.

Dovolená s dětmi na ostrově Mauricius
Rodiny najdou na tomto ostrově fantastické zázemí. Resorty mají k dispozici dětské kluby, chůvy pro nejmenší i kluby pro náctileté. Pláže jsou pozvolné a chráněny korálovým reefem, písek naskýtá možnost tvoření. Rodinné hotelové pokoje mají dostatek prostoru i soukromí pro rodiny s 2-3 dětmi. Pro velké rodiny jsou vhodné luxusní vily. Nehrozí zde tropické nemoci a jídla je dostatek s velkým výběrem, kde si i Vaše ratolest vybere.  
Svatební cesta na Mauritius Právě čas líbánek je ideální dobou pro romantickou dovolenou. Užijte si partnera na jedné z nejhezčích pláží světa. Nechte se hýčkat a rozmazlovat v luxusním resortu, kde se nebudete muset o nic starat. Zapomeňte na starosti a radujte se ze života. Využijte slev pro nevěsty 20 až 100% na ubytování, které poskytují některé resorty na Mauriciu. Slevy platí většinou 6 měsíců po svatbě (výjimečně i déle). Doporučíme tu nejvhodnější variantu dovolené snů právě pro Vás. Nejste vázáni žádnými termíny, proto můžete cestovat, kdy se Vám to hodí a na jak dlouho chcete. Mimo uvedené slevy je připraveno mnoho dalších výhod pro novomanžele.

Mauricius – svatba na pláži Pokud nechcete podléhat stresu a raději byste někam utekli, pak právě pro Vás je určen romantický svatební obřad na pláži či v zahradě. Nemusíte se zabývat velkými přípravami, stačí si naplánovat dovolenou a dodat potřebné dokumenty. Svatby jsou v ČR a SR uznávány pokud proběhnou na Mauriciu. S naší pomocí vyberete místo a vhodný termín svatby. Obřady běžně probíhají ve všední dny v odpoledních hodinách a nikdy nejsou v jednom hotelu dvě svatby za den. Na Mauricius či Seychely musíte přijet o zhruba 3 dny dříve, abyste měli možnost doladit detaily obřadu (výběr místa – pláž či altánek pod palmami,…) a na Mauriciu absolvovali povinnou návštěvu úřadu v doprovodu svatební koordinátorky. Svatební obřad probíhá dle místních pravidel v anglickém jazyce (není náročné, ale alespoň střední znalost angličtiny nutná u obou partnerů, nemohou si překládat mezi sebou). Snoubenci si vymění své sliby, prstýnky a dají si své první novomanželské políbení. Obřad končí podpisy do úřední knihy, přípitkem, následným fotografováním atd. Pokud s Vámi necestují svědci, tak Vám svědčí svatební koordinátorka a zpravidla manažer hotelu. V případě potřeby překladatele lze za příplatek. Originál oddacího listu dostanou snoubenci před odjezdem (ev. je zaslán) již ověřený s apostilou. Po návratu do ČR si oddací list necháte přeložit soudním znalcem a zanesete na matriku ve Vašem místě bydliště. Matrika předá vše na Zvláštní matriku do Brna a ta vystaví Váš český oddací list.

Svou svatbu plánujte s předstihem, nejkratší doba vyřízení je měsíc.
Dokumenty dokládáte přeložené soudním tlumočníkem:

  • rodné listy
  • pasy strany s fotografií
  • krátký formulář
  • jakékoliv dokumenty o předchozí změně jména
  • předchozí oddací listy a rozsudek o rozvodu
  • v případě předmanželské smlouvy i tuto smlouvu

Díky výhodám pro nevěsty si můžete dopřát luxusu (30 – 100% slevy na ubytování). Ceny svatby na pláži s pobytem 7 nocí začínají zhruba na 85.000,-Kč na dvojici (záleží na sezóně a kvalitě hotelu), nejběžněji však 150.000,-Kč dvojice.

Výročí svatby na Mauriciu Slavíte-li kulaté výročí svatby, pak je pravá doba pro cestu na Mauricius. Místní hotely poskytují stejné slevy dámě (20 až 100% z ubytování), jako při svatební cestě.

  • výhody pro výročí 10, 15, 20 let po svatbě (ev. i 5 let)
  • 3 měsíce před či po datu svatby (někdy i +/- 7 měsíců)
  • Další výhody (masáže, romantická večeře, ….)

Golf na ostrově Mauricius
O Mauritiu se dá prohlásit, že je rájem pro golfisty. Hřiště na světové úrovni jsou součástí resortů a najdete je rozeseté po celém ostrovu. Mezi nejzajímavější 18-jamková bezesporu patří Heritage Golf Club na jihu ostrova, či Paradis Hotel and Golf Club pod horou Le Morne. Další špičková 18-jamková hřiště jsou Belle Mare Plage (Legend a Links), Anahita Golf Course, Ile Aux Cerfs Golf Course, Avalon, Tamarina Golf a Mont Choicy. Zkusit lze i několik 9ti jamkových hřišť.

Potápění kolem Mauritia Indický oceán je domovem mnoha živočichů. Kolem celého ostrova se táhne korálový reef a tak je snadné některé ryby a živočichy sledovat jen se šnorchlem. Lepší resorty mají samozřejmě i potápěčská centra a místní instruktoři Vás vezmou na ty nejlepší možná místa pod vodou.

Windsurfing a kitte
To jsou sporty, jenž jsou tu doma. Platí, že tyto sporty můžete okusit vlastně u všech resortů podél celého pobřeží. Nicméně nejlepší podmínky a základny profesionálů jsou na jihu a jihozápadě ostrova Mauricius. Pod horou Le Morne u resortu St. Regis a na jihu u Tamassa.

Horolezení a canynoning
I když nejsou pro Mauricius typické, pro ty z vás, kteří mají rádi tyto aktivity, lze i zde nalézt vhodné lokality. Pro canyoning vyzkoušejte kaskádu vodopádů Tamarind a pro horolezce může být zpříjemněním dovolené slézání útesů na západním pobřeží (např. Albion Lighthouse) či zkuste např. Le Pouce Mountain.

Podobné destinace

Maledivy

Kuramathi Island Resort

Malé korálky v moři, kde nic nedělání a odpočinek jsou tím pravým důvodem dovolené. Vezměte si sem knížku, šnorchl a milovanou osobu.

Seychely

Fregat Island

Liduprázdné bílé pláže s žulovými balvany a palmami dokreslující smyslnost této země. Doporučujeme kombinaci dvou a více ostrovů.

Réunion

ostrov Reunion

Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů a vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.

Malajsie

Malajsie

Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.


Nahoru