Seychely

Ráj na Zemi s liduprázdnými plážemi
Chci se vydat na Seychely

Seychelské ostrovy jsou rájem na Zemi a to v pravém slova smyslu. Čekají na Vás liduprázdné bílé pláže s žulovými balvany a palmami dokreslující smyslnost této země. Sestavujeme individuální zájezdy na Seychely a doporučujeme kombinaci dvou a více ostrovů Mahé, Praslin, La Digue nebo mikro-ostrovy. Díky tomu budete mít možnost poznat místní život seychelanů a také krásu a jedinečnost místní přírody. Sami jsme Seychelské ostrovy procestovali a vyzkoušeli nespočet pláží, proto Vám rádi poradíme.

HLAVNÍ SEZÓNA
po celý rok
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 11 hodin
cena letenky začíná na 23.000,–Kč
DELEGÁT
místní reprezentant AJ
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
bez víz, pas platný 6 měsíců po návratu
ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny (+3 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Na Seychelách nenaleznete megalomanské hotely panelákového typu. Seychlely mají resorty nepřevyšující vegetaci. Hospodářství je závislé zejména na luxusním cestovním ruchu což se odráží i v ceně. Naši klienti mohou vybírat z jednodušších rodinných hotýlků nebo apartmánů bez stravování, přes střední kategorii 3 a 4 hvězdičkových hotelů po maximální luxus v nejzajímavějších resortech včetně pobytů na ostrovech jen s několika vilami.

Při kombinaci ostrovů jsou transfery organizovány vnitrostátní leteckou dopravou, katamarány nebo helikoptérou. Přesuny z hlavního ostrova Mahé na sousední Praslin nezabere víc jak hodinu a z Praslinu na La Digue trvá přeplutí jen několik desítek minut.

Seychelská republika se rozkládá jižně od rovníku na 115 malých ostrovech, rozesetých v několika skupinách na ploše zhruba 1100 krát 800 km severovýchodně od Madagaskaru. Ostrovy jsou dvojího typu – vlastní Seychelské ostrovy nebo též Vnitřní ostrovy (Mahé, Praslin, La Digue, Silhouette aj.), ležící na severovýchodě státu, jsou tvořeny masivními žulovými skalisky, zatímco ostatek souostroví, souhrnně označovaný jako Vnější ostrovy, představují ploché korálové atoly (Amiranty, Coetivy, Providence, Farquhar a Aldabra. Obydleno je 33 ostrovů, přičemž 4/5 obyvatelstva se soustřeďují na největším ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Victoria.

Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí (ideální pro dovolenou během celého roku) s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30 °C a hojnému množství přeháněk, které jsou spíše příjemným zpestřením dne. Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku pak léto od července do srpna. Vzhledem k blízkosti rovníku Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří.

Ostrovy (zvláště Vnitřní) jsou dosud z části pokryty hustým tropickým lesem a pro svou odlehlost od pevniny jsou domovem mnoha endemických živočichů a rostlin. Vědecká studie, vypracovaná v 90. letech, udává jako endemické „přinejmenším“ 75 druhů kvetoucích rostlin, 15 druhů ptáků, 3 druhy savců, 30 druhů obojživelníků a plazů a několik stovek druhů bezobratlých. V tomto směru vyniká zejména atol Aldabra, na němž žije největší světová populace obřích želv (150 až 180 tisíc jedinců), a který byl roku 1982 prohlášen za světové přírodní dědictví UNESCO. Dalším unikátním symbolem země je palma seychelská (Lodoicea maldivica) s obřími plody připomínající pozadí, vážícími kolem 20 kg. Také háj 4 000 těchto stromů ve Vallée de Mai na ostrově Praslin je od roku 1983 zapsán na seznam světového dědictví.

Velkou většinu obyvatelstva Seychel, kolem 90 %, představují míšenci, potomci francouzských kolonistů a afrických otroků, hovořící seychelskou kreolštinou (Seselwa). Naprostá většina Seychelanů žije na trojici ostrovů Mahé, Praslin a La Digue.

Avani Seychelles Barbarons Resort ****/*

AVANI Seychelles Barbarons Resort and Spa se nachází na západě Mahé a v roce 2015 prošel celkovou rekonstrukcí.

Platí pro termíny pobytu v období 1.10.-26.12.2016. Cena je na 7 nocí pobytu + 2 noci cesta (optimální cena letenky z Vídně), osoba v dvoulůžkovém pokoji Avani Standard, snídaně, transfery, reprezentant. Možné upravit délku pobytu. Vždy nutné ověřit kapacitu a připravit individuální kalkulaci.

41.360,-Kč os. snídaně

Ephelia Resort *****

Luxusní resort na Mahé se nachází poblíž mořského národního parku Port Launay. Dvě pláže s jemným pískem a tropická zeleň jsou doplněny skvělým servisem.

6 nocí s polopenzí + 2 noci cesta (9 dní), osoba v dvoulůžkové Junior Suite, optimální knihovací třída letenek z Vídně, transfery, reprezentant. Pobyty během termínu 7.1-31.3.2017 s rezervací do 31.10.2016. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity.

59.310,-Kč os. polopenze

Banyan Tree Seychelles *****/*

Top luxusní resort se ukrývá na jihozápadním pobřeží ostrova Mahé, k resortu patří 800 metrů dlouhá pláž Anse Intendance.

Four Seasons Seychelles *****/*

Top luxusní resort, pro nás absolutní jednička na Seychelách. Leží na jihozápadním pobřeží Mahé nad zátokou, u jedné z nejkrásnějších pláží ostrova Petit Anse.

Cena platí na 6 nocí pobytu ve vile Garden view s vlastním bazénem, snídaně, letenka v optimální ceně, transfery, reprezentant. Platí na pobyty v období 22.9. – 11.11.2016, Možné upravit délku pobytu. Vždy nutné ověřit kapacitu a připravit individuální kalkulaci.

109.880,-Kč os. se snídaní

Kempinski Seychelles *****

Komfort a luxus – to je přívlastek služeb, které resort nabízí. Budete mít k dispozici odhodlaný a přátelský personál.

Allamanda Resort ****

Resort je situován u překrásné pláže a žulových balvanů, které jsou typickým znakem Seychel. Toto prostředí je skvěle doplněno pohořím a zelení.

The H Beau Vallon Beach *****

Resort na ostrově Mahé na nejrušnější pláži Seychelských ostrovů. Moderní ubytování pro dvojice i rodiny potřebující trochu ruchu v okolí.

Valmer Resort ***

Malý rodinný hotýlek s vysokou kvalitou na klidném jihu Mahé. Pláž cca 7 minut po silničce.

Berjaya Beau Vallon Bay ***/*

Nachází se na nejživější pláži ostrova Mahé. Beau Vallon je místem s kavárnami a bary na promenádě. Písek je jemný bez kamenů i korálů.

Chalet d´Anse Forbans **/*

Apartmány leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Mahé. Vhodné pro rodiny či malé skupinky či dvojice.

Anse Soleil Beachcomber **/*

Malý izolovaný rodinný hotel na Mahé, vhodný pro méně náročnou klientelu, je obklopený divokou vegetací.

Sailfish Beach Villas **/*

Vily pro rodiny v bujné vegetaci ve svahu s výhledem na záliv na jihu Mahé. Vlastní vaření.

Raffles Praslin *****

Top luxusní resort leží na ostrově Praslin na severním pobřeží, podél dlouhé písečné pláže Anse Takamaka v blízkosti národního parku Vallee de Mai.

Lemuria Resort *****/*

Pravý luxus to je synonymum pro Constance Lemuria Resort, jenž má místo na severozápadním výběžku ostrova Praslin. Resort je známý také pro své top golfové hřiště.

La Reserve ****/*

Resort se  nachází v národním mořském parku Anse Petit Cour přímo na luxusní pláži s bílým pískem s typickými žulovými balvany. Najdete skvělé podmínky, pro šnorchlování.

7 nocí s polopenzí + 2 noci cesta (10 dní), osoba v dvoulůžkovém pokoji Deluxe, optimální knihovací třída letenek s odletem Vídeň, transfery Mahé i Praslin, reprezentant. Pobyty během termínů 23.11.-10.12.2016Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné jiný počet nocí.

51.410,-Kč os. polopenze

Hotel L´Archipel ****

Nachází v severovýchodní straně ostrova Praslin,  přímo na konci slavného zálivu Côte d’Or. Obklopují jej tropické zahrady ve svahu vonící exotickými květinami.

Paradise Sun ****

Velice přívětivý resort Paradise Sun je situován na Cote d‘Or, jedné z nejlepších pláží na ostrově Praslin i na světě.

Le Duc De Praslin ***/*

Své si zde najdou rodiny s dětmi i zamilované dvojice. Jedna z nejhezčích pláži Cote d´Or je zhruba 150 metrů od hotelu.

Acajou Beach Resort ***/*

Acajou Beach Resort je na severní straně ostrova Praslin. Na místní poměry středně velký hotel s bazénem a pokoji s výhledem na bazén a oceán.

Pirogue Lodge ***

Malý hotýlek na pláži D´Or na severu ostrova Praslin. Pláž a hotel odděluje malá silnička. Pouze šest pokojů a restaurace Vám dopřeje soukromí.

Chate d´Or Chalet ***

Cote D´Ore Chalet se nachází na druhém největším ostrovu Seychel na Praslinu. Výhodou je dostupnost obchodů, restaurací ..

De L´Orangeraie *****

Nový resort, který využívá přírody a moderní architektury je kousek od přístavu na ostrově La Digue. V tuto chvíli jde o nejluxusnější ubytování na ostrově.

La Digue Island Lodge ****

Jediný resort přímo na pláži v luxusnějším nádechem na La Digue. Chaloupky z doškovou střechou jsou podél pláže i v zahradě.

L´Union Estate Beach Chalet ***/*

Privátní vilky v přírodní rezervaci L´Union na La Digue. Jen 4 vily zaručují soukromí.

Patatran Village ***/*

Malý resort na severu La Digue. Ideální pro ty, kdo hledají klid a romantiku s nádherným výhledem na tyrkysovou zátoku. Místo si oblíbili i snoubenci pro svatební obřady.

L´Ocean Hotel ***

Malý hotýlek na severu La Digue. Vhodný pro svatby i relaxaci.

Chateau St. Cloud ***

Rodinný hotýlek uprostřed ostrova La Digue. Na kole to máte všude kousek a cestou k vstupní bráně narazíte na vanilku jenž zde roste.

Villa Veuve **/*

Villa Veuve je situovaná kousek od pláže Anse Réunion na ostrově La Digue. Ubytování bez jídla až po polopenzi.

Fregat Island ******/*

Pokud pro Vás platí "spokojím se jen s tím nejlepším" pak mikro-ostrov Fregat je Vaší cílovou destinací. Klid a romantika v dokonalém luxusu.

St. Anne *****

Luxusní resort sítě Beachcomber na vlastním ostrůvku, jen 10 minut lodí od hlavního ostrova Mahé. Ubytování ve vilách. Nádherné pláže a vynikající kuchyně.

Hilton Labriz *****

Luxusní resort na ostrově Silhouette, kam cesta lodí zabere zhruba 40 minut. Budete obdivovat úchvatné vrcholky hor, tropickou zeleň a jiné krásy přírody.

Bird Island ***/*

Malý korálový ostrov Bird Island bez kopců je unikátní velkým množstvím želv a ptáků, kteří zde hnízdí.

Hlavní ostrov Mahé

Při pobytu na Mahé doporučujeme zapůjčit na den či dva auto a projet si ostrov. Jezdí se po levé straně silnice, ale provoz je zde minimální. Na jižní části ostrova naleznete pláže s minimem osob nebo úplně liduprázdné. Zajímavá je i procházka po hlavním městě Victoria a návštěva místní botanické zahrady. Při cestách autem je velice poučná cesta skrz vnitrozemí do národního parku Marne Seychellais s tropickým pralesem, možností vyhlídky na východní i západní stranu ostrova, plantáže čajovníků a vanilky.

 

Praslin s národním parkem

Na Praslinu je nejzajímavější národní park Valle de Mai s největším ořechem světa a to Coco de Mer. Úchvatné jsou i samotné palmy. Pro milovníky golfu v resortu Lemuria je proslulé 18-ti jamkové hřiště. Hned pod hřištěm se nachází jedny z nejkrásnějších pláží světa.

Romantický La Digue

La Digue je pro turisty k poznání na kole nebo pěšky. Kdy L´Union rezervace poskytuje útočiště obřím želvám. Najdete zde továrnu na kokosovou kopru, výrobnu lodí starým způsobem, starý pirátský hřbitov a ty nejznámější a nejčastěji fotografované pláže Seychel s žulovými skalami a palmami nadklánějícími se nad moře. Na východním pobřeží naleznete liduprázdné pláže.

 

Mikro-ostrovy

Mikroostrovy, jako je Sainte Anne, Desroches, Fregate nebo North a další, svým návštěvníkům dopřejí soukromí a diskrétnost jedinečného ráje v absolutním klidu a v pohodlí luxusu.

Kombinace ostrovů

Nejlepším způsobem jak poznat Seychelské ostrovy je jejich kombinace.

Hotely a resorty jsou kombinací kvality od jednoduchých variant po luxusní záležitosti. Lze volit libovolnou délku pobytu v jakýkoliv termín. Doporučujeme kombinovat ostrovy, nebo při návratu zvolit zastávku v Dubaji. Obecně platí, že během našeho léta je na Seychelách nejlevnější sezóna. Ceny stoupají od konce září do listopadu. Začátek prosinec je ekonomicky výhodnější (krásné počasí, lepší ceny). Top sezóna je na vánoce a Silvestra. Hlavní sezóna pak pokračuje až do konce dubna.

Díky místnímu partnerovi máme možnost individuálně připravit zájezd do jakéhokoliv resortu či hotelu na Seychelách. Pokud nenajdete zde svůj preferovaný resort neváhejte nás kontaktovat, kalkulaci a nabídku dostanete obratem.

 

Svatební cesta na Seychely

Užijte si partnera na jedné z nejhezčích pláží světa – pláži či plážích Seychel. Zapomeňte na starosti a radujte se ze života.

Využijte slev pro nevěsty  na ubytování, které poskytují některé resorty. Slevy platí většinou 6 měsíců po svatbě (výjimečně i déle). Doporučíme tu nejvhodnější variantu dovolené snů právě pro Vás. Nejste Vázáni žádnými termíny, proto můžete cestovat, kdy se Vám to hodí a na jak dlouho chcete. Mimo uvedené slevy je připraveno mnoho dalších výhod pro novomanžele.

 

Seychely – svatba na pláži

Pokud nechcete podléhat stresu a raději byste někam utekli, pak právě pro Vás je určen romantický svatební obřad na pláži či v altánu. Nemusíte se zabývat velkými přípravami, stačí si naplánovat dovolenou a dodat potřebné dokumenty. Svatby jsou v ČR a SR uznávány pokud proběhnou na Seychelských ostrovech.

S naší pomocí vyberete místo a vhodný termín svatby. Obřady běžně probíhají ve všední dny v odpoledních hodinách a nikdy nejsou v jednom hotelu dvě svatby za den. Na Seychely musíte přijet o zhruba 3 dny dříve, abyste měli možnost doladit detaily obřadu (výběr místa – pláž či altánek pod palmami,…).

Svatební obřad probíhá dle místních pravidel v anglickém jazyce (není náročné – základní znalost postačí). Snoubenci si vymění své sliby, prstýnky a dají si své první novomanželské políbení. Obřad končí podpisy do úřední knihy, přípitkem, následným fotografováním atd. Pokud s Vámi necestují svědci, tak Vám svědčí svatební koordinátorka a zpravidla manažer hotelu.

Originál oddacího listu dostanou snoubenci před odjezdem (ev. je zaslán) již ověřený s apostilou. Po návratu do ČR si oddací list necháte přeložit soudním znalcem a zanesete na matriku ve Vašem místě bydliště. Matrika předá vše na Zvláštní matriku do Brna a ta vystaví Váš český oddací list.

Svou svatbu plánujte s předstihem, nejkratší doba vyřízení je měsíc. Dokumenty dokládáte přeložené soudním znalcem:

  • rodné listy
  • pasy strany s fotografií
  • jakékoliv dokumenty o předchozí změně jména
  • předchozí oddací listy a rozsudek o rozvodu
  • v případě předmanželské smlouvy i tuto smlouvu

Díky výhodám pro nevěsty si můžete dopřát luxusu (20 – 50% slevy na ubytování). Ceny svatby na pláži s pobytem 7 nocí začínají zhruba na 110.000,-Kč na dvojici (záleží na sezóně a kvalitě hotelu), nejběžněji však 160.000,-Kč dvojice.

 

Potápění a rybolov na Seychelách 

Krystalově čisté vody Indického oceánu otevírají zcela nový svět dobrodružství a zábavy. Podmínky pro potápění na souostroví Seychely jsou perfektní. Jsou zde stovky různých druhů korálů, nad kterými můžete žasnout. Šnorchlování jen pár metrů od břehu Vám odhalí barevnou krajinu žijících korálů, mušlí a některé z 900 druhů ryb. Také rybáři shledají Seychely rájem. V nabídkách výletů zajisté narazíte i na projížďky po moři nebo přímo na rybolov.

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius
Ostrov Mauritius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Maledivy

Kuramathi Island Resort
Malé korálky v moři, kde nic nedělání a odpočinek jsou tím pravým důvodem dovolené. Vezměte si sem knížku, šnorchl a milovanou osobu.

Malajsie

Malajsie
Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.

Zanzibar

Zanzibar
Ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Místo, kde se obchodovalo čile s kořením a otroky.

Nahoru